Spacerkiem po Bojanowie

We wtorek, 4 czerwca 2019 najstarsza grupa przedszkolaków wybrała się na pieszą wycieczkę do Urzędu Gminy w Bojanowie. Celem naszej podróży było zwiedzenie budynku urzędu, pobliskiej piekarni oraz spacer do dawnym dworskim parku.
Tuż przy wejściu do gminy powitała nas Pani Sekretarz Agnieszka Kobylarz-nasza przewodniczka podczas zwiedzania budynku urzędu. Zaprowadziła nas najpierw do wielkiej sali obrad, w której raz na dwa miesiące odbywają się sesje gminne- posiedzenia z udziałem radnych i sołtysów.
Zapoznała nas również z pracą poszczególnych jednostek administracyjnych, w których urzędnicy przybliżali nam pokrótce charakter swojej pracy oraz rodzaje spraw, z jakimi się na co dzień spotykają.
Odwiedziliśmy również gabinet Wójta Gminy Bojanów, Pana Sławomira Serafina, który przyjął nas bardzo ciepło i serdecznie, obdarowując licznymi prezentami.
Serdecznie dziękujemy za miłą atmosferę i czas poświęcony nam- przedszkolakom.
Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzenie wnętrza piekarni oraz bliższe zapoznanie się z procesem produkcji pieczywa. Mieliśmy okazje zobaczyć poszczególne urządzenia, służące do pieczenia chleba, poznać kolejne etapy jego powstawania – od wielkiego naczynia z zakwasem, po mieszanie, wkładanie do forem aż po wrzucanie surowych bochnów na wielkiej łopacie do pieca. Na końcu sami spróbowaliśmy gotowych wyrobów piekarniczych-na każdego z nas czekał słodki pączek z cukrem i zimne napoje.
Na końcu udaliśmy się na spacer po parku oraz, oczywiście, na pobliski plac zabaw. 
W całej wyprawie towarzyszył nam nasz niezwykły gość – laleczka Pyza z Alwerni, która obecnie odwiedza nasze przedszkole.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim za wspaniałe przyjęcie, miłą atmosferę oraz zapoznanie nas z charakterem i funkcjami odwiedzanych miejsc- Wójtowi Gminy Bojanów, Pani Sekretarz, Pani Skarbnik, urzędnikom. Dziękujemy również Panu Piotrkowi i Pani Beacie za oprowadzenie nas po piekarni. Mamy nadzieję, że ta wtorkowa wyprawa pozostanie nam na długo w pamięci. I nasza Pyza również będzie miała co wspominać i opowiadać dzieciom w innych odwiedzanych przez nią przedszkolach.