Pasowanie na Przedszkolaka 2018

,Mamo, tato jestem już przedszkolakiem….’’ czyli pasowanie na przedszkolaka. 23 listopada w naszym przedszkolu odbyła się bardzo ważna uroczystość - pasowanie nowo przyjętych dzieci na przedszkolaków, połączone z uroczystą akademią z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski. Wiadomo, że pasowanie to doniosła uroczystość w życiu przedszkolaka, a w szczególności dla tych, którzy we wrześniu po raz pierwszy rozpoczęli swoją przygodę z przedszkolem. Wydarzenie to związane jest zazwyczaj z wieloma emocjami - wspólne śpiewy, recytacje, pierwszy występ na przedszkolnej scenie i towarzysząca mu pierwsza ”prawdziwa” trema. Ale przedszkolaki przebrnęły przez to bardzo dzielnie i z uśmiechami na buziach recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Zasłużyły na gromkie brawa pokazując tym samym, że są gotowe, aby dostąpić aktu pasowania przez Panią Wicedyrektor Danutę Tofilską. Na pamiątkę tej podniosłej chwili otrzymały pamiątkowe dyplomiki i książeczki ufundowane przez Radę Rodziców. Uczczeniem 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości była, przygotowana przez starsze grupy, część artystyczna, nawiązująca do wydarzeń historycznych z 1918 roku. Przedszkolne uroczystości uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Wójt Gminy Pan Sławomir Serafin, Sekretarz Gminy Pani Agnieszka Kobylarz i Przewodniczący Rady Gminy Pan Emil Bieleń. Po obejrzeniu części artystycznej oraz wspólnym, uroczystym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego, złożyli życzenia nowo pasowanym przedszkolakom, obdarowując ich prezentami i słodyczami. Gratulujemy nowym przedszkolakom i życzymy im owocnego dalszego pobytu w naszym przedszkolu.