Andrzejki 2018

Andrzejkowe czary – mary. Jak co roku, pod koniec listopada świętowaliśmy w przedszkolu „Andrzejki”. Wszyscy przekraczający nasze progi witani więc byli tajemniczym andrzejkowym nastrojem, w jaki wprowadzała ich magiczna dekoracja sali, oraz kolorowe przebrania naszych przedszkolaków. Przybyła wtedy do nas niezliczona rzesza wróżek, magików, czarownic i czarodziejów. Za pomocą odpowiednich wróżb i czarów wszyscy mogli, jeśli tylko chcieli, zajrzeć w przyszłość, by sprawdzić, co ich czeka. Posłużyły do tego wesołe zabawy – np. wyścig butów, rzucanie butami przez ramię, odczytywanie przyszłych zawodów czy odpowiadanie na pytania związane z andrzejkami. Nasi magowie też pokazali, co potrafią- przykleili baloniki do ściany nie używając kleju. Czy wróżby się spełnią, przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one dzieciom wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.