CHRONIĄC ZIEMIĘ CHRONIMY SIEBIE

W związku z obchodami Światowego Dnia Ochrony Środowiska uczniowie klas pierwszych i trzecich naszego gimnazjum przygotowali apel, na którym zaprezentowali część artystyczną o treści ekologicznej oraz prezentację multimedialną pt. „Parki Narodowe Polski”. Prezentacja połączona była z konkursem na temat wiedzy o Parkach Narodowych w Polsce.

Natomiast uczniowie klasy  VI a  szkoły podstawowej zaprezentowali przedstawienie o tematyce ekologicznej pt. „Zielony kapturek i siedmiu krasnoludków”. Inscenizacja naświetliła problemy nurtujące współczesne  społeczeństwo, a mianowicie zanieczyszczenie środowiska, dzikie wysypiska oraz problem z segregacją śmieci. 

     Apelujemy aby takie i podobne akcje ekologiczne pomagały w kształtowaniu odpowiednich postawi zachowań u najmłodszych. Szanujmy nasze ŚRODOWISKO!