Spotkanie z policjantami

         03 września 2015 w naszej szkole odbyło się spotkanie przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli i Posterunku Policji w Bojanowie, z uczniami klas szkoły podstawowej i gimnazjum na temat: bezpieczeństwa w drodze do szkoły i ze szkoły. Gimnazjaliści zostali także poinformowani o negatywnych skutkach zażywania środków odurzających, jak również przypomniano o odpowiedzialności karnej nieletnich.

      Uczniowie szkoły podstawowej z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali  pogadanki dotyczącej bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, rowerzysty oraz pasażera. Uczniowie zostali również uwrażliwieni na potrzebę bycia widocznym na drodze, czemu służyć mają elementy odblaskowe, które każde dziecko powinno posiadać. Policjant poinformował także uczniów, że nie należy ufać osobom, z którymi zawieramy znajomości poprzez Internet, należy być ostrożnym w kontaktowaniu się z innymi za pośrednictwem komunikatorów, nie należy przyjmować niczego od osób obcych. Te oraz wiele innych zasad zostały przypomniane dzieciom.

      Celem spotkania uczniów gimnazjum z policjantami było zapoznanie młodzieży z ich prawami i obowiązkami. Poruszono tematykę związaną z odpowiedzialnością karną, jaką mogą ponieść nieletni za swoje czyny, bezpieczeństwem w drodze do szkoły, w szkole i w domu oraz wszelkiego rodzaju zagrożeniami wynikającymi z nieodpowiedzialnego zachowania, jak również profilaktyką uzależnień i szkodliwości społecznej.

       Policjanci wyjaśnili również co to są dopalacze, dlaczego są szkodliwe dla człowieka i jakie konsekwencje prawne mogą być w związku z posiadaniem przez młodego człowieka środków psychotropowych.