"MATBITWA W BOJANOWSKIM PARKU"- MATEMATYCZNA GRA TERENOWA

        Mierzenie, liczenie i logiczne myślenie - to dla naszych "piątaków" nic trudnego.
Szukanie trójkątów, trapezów, prostokątów ... Obliczanie ich pól i obwodów... odkrywanie jak najszybciej obliczyć długość ogrodzenia? Ile jest wszystkich prętów? Jaki jest obwód boiska piłkarskiego? Ile ma arów jego powierzchnia? - to część z pytań na które uczniowie szukali odpowiedzi podczas matematycznej rywalizacji.
        W środę 20 kwietnia pięć zespołów zmierzyło się z zadaniami, które miały na celu wykorzystanie wiedzy w sytuacjach praktycznych. Wszyscy przeszli kolejne etapy z prędkością światła i świetnie się bawili.
Były też chwile na odpoczynek od matematycznych łamigłówek na fantastycznym placu zabaw, siłowni... i odwiedziny w pięknej bibliotece. Dziękujemy za ciepłe przyjęcie!
                                                                                                             Anna Marut