Nad Brzegiem Bałtyku – Trójmiasto

        Dnia 7 czerwca 2017r. uczniowie naszej szkoły wyjechali na trzydniową wycieczkę do Trójmiasta.
Pierwszego dnia uczniowie w godzinach przedpołudniowych dotarli do Sopotu, gdzie wraz z przewodnikiem spacerowali po najdłuższym molo w Polsce. Następnie w towarzystwie pani przewodnik udali się do miasta z marzeń i z morza - Gdyni. Na Wybrzeżu Kościuszkowskim, zwiedzali okręt „Dar Pomorza” i ORP „Błyskawica”. Po południu odwiedzili Gdyńskie Oceanarium, gdzie oglądali niespotykane okazy morskie.
Drugiego dnia udali się do Gdańska – Oliwy, aby zwiedzić Katedrę Oliwską i wysłuchać pięknego koncertu organowego. Kolejną atrakcją dla wycieczkowiczów było zwiedzanie najstarszej części Gdańska: Drogę Królewską – Bramę Wyżynną, Katownię, Złotą Bramę, ulicę Długą, ratusz miejski, Dwór Artusa, Pocztę Polską i fontannę Neptuna. Spacerowali ulicą Mariacką do Bazyliki Mariackiej i podziwiali z wieży widokowej panoramę miasta. W godzinach popołudniowych popłynęli statkiem na Westerplatte i zwiedzali miejsca bohaterskich zdarzeń z II wojny światowej - Cmentarz Obrońców Westerplatte, ruiny wartowni, Pomnik Obrońców Wybrzeża.
Ponadto każdego wieczora uczniowie mogli oglądać piękny zachód słońca z plaży w Jastrzębiej Górze. Trzeciego dnia uczniowie zwiedzali Zamek Wielkich Mistrzów w Malborku.