Chór z Pasją

Za nami święta i czas Wielkiego Postu. W tym roku ten czas był wyjątkowy dla naszego szkolnego chóru, ponieważ jego uczestnicy zaangażowali się w niecodzienny projekt. A konkretnie chodzi o „śpiewaną drogę krzyżową”. Pomysł zrodził się w głowie opiekunki chóru – Renaty Piróg, która napisała autorski tekst drogi krzyżowej, inspirując się piosenką pt. „Pasja miłości”.
Młodzież bardzo chętnie podjęła wyzwanie i przystąpiła do prób, by już w drugi piątek Wielkiego Postu – czyli 15 marca – zaprezentować efekty swej pracy. Tego dnia chór poprowadził nabożeństwo drogi krzyżowej w kaplicy w Cisowym Lesie. Występ był poruszający, bardzo dobrze przyjęty i powtórzony jeszcze dwukrotnie w tej kaplicy. 

 


Następna odsłona pracy naszej muzykalnej młodzieży, miała miejsce 29 marca w kaplicy w Bojanowie. Odbyły się wtedy dwa koncerty – pierwszy dedykowany Seniorom z Domu Opieki Dziennej w Maziarni, a kolejny dla wszystkich mieszkańców Bojanowa. I tym razem wysiłki chórzystów zostały docenione i nagrodzone miłymi komentarzami i wzruszeniem. 

 


Finalnym wykonaniem „śpiewanej drogi krzyżowej” był występ w kościele parafialnym w Spiach, który poprzedzał uroczystą Liturgię Słowa w Wielki Piątek. 

 

 

Kolejny raz nasza młodzież zaprezentowała swoje umiejętności i talent. Przygotowania i same występy wymagały sporego wysiłku związanego z koniecznością przeprowadzenia prób w czasie wolnym – w soboty – a także przemieszczania się w różne miejsca, gdzie odbywały się koncerty. Tym bardziej należą się tym młodym ludziom słowa uznania za ich chęci i determinację. 

Podziękowania należą się również rodzicom, którzy angażowali się w nasze działania i dowozili chórzystów w miejsca prób i występów. Jak widać razem można wiele zdziałać i jesteśmy za to bardzo wdzięczni.

 


Wszystkie występy były piękne, a wokalne umiejętności utalentowanej młodzieży z Bojanowa zachwycały i wzruszały. Aż żal, że ta wspaniała przygoda z naszym chórem dobiega końca…
Bardzo dziękuję wszystkim młodym śpiewaczkom i śpiewakom za fantastyczną współpracę i cudowne jej efekty.


Opiekunka chóru Renata Piróg

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli w przeprowadzeniu naszego przedsięwzięcia.
Dziękujemy!


Uczestnicy chóru i opiekunka chóru.