Wyjazd do teatru „Maska” w Rzeszowie.

      Na środę 12 grudnia uczniowie klas czwartych czekali wyjątkowo niecierpliwie. Tego dnia mieli otrzymać swój mikołajkowy prezent, którym był wjazd do teatru „Maska” w Rzeszowie na spektakl pt. „Wigilijna opowieść” oraz integracyjne spotkanie przy czymś smakowitym w MC Donalds. Wyprawa rozpoczęła się o 9 rano. Wszyscy w doskonałych humorach zajęli miejsca w autokarze, który zawiózł uczniów do Rzeszowa. Pierwszym punktem programu był MC Donalds, gdzie każdy znalazł dla siebie coś pysznego, a wszyscy mieli okazję do wspólnych rozmów i zabaw. Miło było patrzeć na koleżeńską pomoc, jaką okazywali sobie nasi uczniowie podczas zamawiania smakołyków.
Następnie udaliśmy się do teatru „Maska” na wprowadzający w klimat świąt spektakl pt. „Opowieść wigilijna” na podstawie książki Karola Dickensa o tym samym tytule. Przedstawienie okazało się niesamowitym przeżyciem. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem scenografii, kostiumów i rzecz jasna gry aktorskiej. Były momenty wesołe i wzruszające. Zachwycały również różnorodne formy przekazu i efekty specjalne, które uświetniały cały spektakl. Historia Scrooge`a niewątpliwie pozostanie na długo w pamięci czwartoklasistów.
Po spektaklu przyszedł czas na powrót. Droga powrotna upłynęła w radosnej atmosferze. Rozmowom i żartom nie było końca i ani się obejrzeliśmy, a znaleźliśmy się pod naszą szkołą w Bojanowie. To był naprawdę udany dzień i - zdaniem wszystkich - świetny pomysł na prezent mikołajkowy. Ciekawe, co Mikołaj wymyśli w przyszłym roku….:)