Wyjazd na targi edukacyjne.

W dniu 6 marca 2019 r. uczniowie klasy VII i VIII PSP w Bojanowie wzięli udział w XIV edycji Podkarpackich Targów Edukacyjnych EduSalon oraz XI Europejskich Targach Pracy, które odbyły się w G2A ARENA Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce.

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach – „lekcjach innych niż zwykle”:

• Lekcja fizyki: dlaczego świat jest kolorowy?
• Studia w Anglii – czy naprawdę warto? Spotkanie z Absolwentem studiów w Polsce i UK.
• Lekcja współczesnej kryminalistyki: czyli o wykorzystaniu nauki w wykrywaniu przestępstw.
W Podkarpackich Targach Edukacyjnych udział wzięło około 100 Wystawców; publiczne i prywatne uczelnie wyższe z całej Polski oraz z zagranicy (m. in. z Anglii, Danii, Holandii), szkoły policealne, doradcy zawodowi.
Połączenie tych dwóch wydarzeń było doskonałą okazją do przygotowania uczniów do trafnego wyboru zawodu i drogi dalszego kształcenia. Udział w targach z pewnością pomoże uczniom we właściwym wyborze szkoły średniej czy też ułatwi zaplanowanie swojej ścieżki edukacyjnej.