Przyjemny chłód od Eskimosa – rozstrzygnięcie zdalnych konkursów bibliotecznych.

Biblioteka szkolna podczas zajęć zdalnych organizowała konkursy: literacko – plastyczny pod hasłem „4x4 - Komiks lepszy od Minecrafta” oraz warsztatowy „Eskimos”. Celem obu konkursów było zaangażowanie uczniów w zajęcia praktyczne a przede wszystkim oderwanie od rzeczywistości wirtualnej. Konkurs „4x4” był kolejną edycją zabawy w pisarstwo połączone z rysunkiem. Co ciekawe, dzięki komiksowej formie dowiedzieliśmy się, jak nasi uczniowie zapatrują się na naukę zdalną i co gryzie podczas długiego pobytu poza szkołą…
Z kolei ocena „Eskimosa” przyniosła nam nieco orzeźwienia w upalne dni czerwca – tutaj wychowankowie mieli możliwość zaangażowania swych sił fizycznych oraz wyobraźni w zimowej jeszcze scenerii, konstruując fantastyczne, śnieżne budowle. Efekty przerosły nasze oczekiwania, bo przed naszymi oczami wyrosły nie tylko bałwanki rodem z „Krainy Lodu”, ale eskimoskie igloo, a nawet efektowny VW Vento, chyba z nieśmiertelnym wolnossącym ropniakiem 1.9 pod oblodzoną maską! Ciężko było oprzeć się wrażeniu, że zimowe auto zaraz zaklekocze jak na diesla przystało i odjedzie w białą dal. Jednym słowem – rewelacja. Kto nie wierzy, niech spojrzy tylko na zdjęcia – Vento może jeszcze stoi w sprzedaży?
• W konkursie „4x4 – komiks lepszy od Minecrafta” wyróżniliśmy Kubę Bednarza
z klasy V
• Zimowego „Eskimosa” zabierze do domu bezapelacyjnie Michał Bednarz z klasy VII
• Nagrody otrzymają również pozostali uczestnicy – nie sposób nie docenić jakości i zaangażowania w realizację konkursu
• Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursach i gratulujemy pomysłowości