Patriotyczne święta

W piątkowe południe wzięliśmy udział w patriotycznej uroczystości, która tradycyjnie została powiązana ze Świętem Narodowym Trzeciego Maja oraz Dniem Flagi Rzeczypospolitej. Uczniowie mieli możliwość przypomnienia sobie wydarzeń z polskiej historii, odsłuchania patriotycznych pieśni oraz recytacji okolicznościowych wierszy. Niecodziennym dla nas wydarzeniem była krótka prezentacja przygotowana w języku polskim przez uczniów ukraińskich na temat swojej ojczyzny oraz wspólne odśpiewanie hymnów narodowych – polskiego oraz ukraińskiego. Obok polskiej flagi, na znak przyjaźni i solidarności z narodem ukraińskim, znalazło się miejsce na flagę ukraińską. Nowi uczniowie mogli poczuć się naprawdę „swojsko”, kiedy końcowe przemówienie zostało, przez Pana Dyrektora Zbigniewa Glicę, skwitowane zawołaniem „Chwała Ukrainie – Herojam sława”…

Autorzy – klasa ósma